مزایای طراحی سایت واکنشی یا همان Responsive

 

کسب رتبه رنکینگ بالاتر
در صورتی که شما کلمات کلیدی را به صورت منطقه ای جغرافیایی برای کسب و کار خود در نظر گرفته اید، طراحی سایت Responsive موجب رشد رنکینگ سایت شما می گردد. چرا که تعداد افراد زیادی وجود دارند که در هنگام حرکت به جستجو در موتور های جستجوگر می پردازند. آمار های اخیر نشان می دهند که حدود 40% جستجوها از طریق گوشی های موبایل و در حین حرکت صورت می گیرد. جستجوهایی که از طریق تلفن همراه انجام می شوند، تحت تأثیر پارامترهای جغرافیایی قرار گرفته و در نهایت نتایج از فیلترهای جغرافیایی عبور کرده و در نتیجه موتورهای جستجو قرار می گیرند. در این صورت است که گوگل نتایجی مرتبط و بهینه شده را که مناسب با جستجوی شما است، نمایش می دهد.
 
طراحی سایت واکنشی 

هنگامی که فردی با موبایل خود از طریق جستجو، وارد سایت شما گردد و سایت شما به شکل مناسبی در دستگاه وی به نمایش در نیاید، او از سایت شما خارج خواهد شد و سایت دیگری را از میان نتایج برای مشاهده انتخاب می کند و همین عدم به نمایش درآمدن مناسب طراحی سایت شما، عاملی است که روی رنکینگ سایت شما به طور جدی تأثیر بد می گذارد.

جلوگیری از انتشار محتوای تکراری
در صورتی که شما برای کاربران خود که از طریق گوشی های موبایل و به سایت شما مراجعه می کنند بخش جداگانه ای طراحی نمایید این کار باعث می شود که شما محتوای تکراری را در فضای اینترنت منتشر کنید و که این عمل را در اصطلاح "Duplicate Content"  می نامند. این کار موجب می شود تا شما از موتورهای جستجو نمره منفی بگیرید و محتوای تکراری شما از نتیجه موتورهای جستجو حذف گردند. پس برای جلوگیری از این اتفاق تلخ شما باید از طراحی سایت واکنشی یا همان Responsive استفاده کنید. 

طراحی سایت واکنشی رابطه آن با سئو
سئو و بهینه سازی سایت هزینه بر و وقت گیر است. پس چرا باید دوباره کاری کنیم و برای نسخه موبایلی سایت نیز کار بهینه سازی سایت را انجام دهیم؟ شما با طراحی سایت به صورت واکنشی تنها یک بار اقدام به بهینه سایزی سایت می کنید و نیازی به هزینه اضافی برای نسخه موبایلی نمی باشد. 

علاقه گوگل به سایت های واکنشی
موتور جستجوی گوگل به سایت های Responsive علاقه مند است چرا که استفاده از طراحی سایت به صورت واکنشی موجب می شود میزان Bounce Rate سایت شما کاهش یابد (درصد فرار از سایت) و این در نتیجه موتور جستجوی گوگل تأثیر دارد. همچنین با توجه به رشد ضریب نفوذ اینترنت موبایلی و استفاده روز افزون از تب فون ها و تبلت ها استفاده از طراحی سایت واکنشی بیش از پیش احساس می شود.

 
ارسال شده در 4 سال پیش      بازدیدها: 2236      بازگشتارسال نظر

نام شما:*
ایمیل شما:
متن نظر:*
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید:*