رنگ آمیزی مناسب در طراحی سایت – درس شماره یک

من هنوز به خاطر دارم زمانی را که کوچک بودم و در کلاس هنر با طیف مختلفی از رنگ های روشن آنشا شدم. و لذت ترکیب رنگ ها و ساخت رنگ جدیدی را با ترکیب دو رنگ آموزش دیدم و از ساخت آن لذت بردم را هیچ گاه فراموش نخواهم کرد. 
سالها بعد هنگامی که من طراحی سایت را یاد گرفتم و یک طراح سایت تازه کار شدم. من دوباره همان تجربه گذشته در کلاس هنر را تجربه کردم. من دوباره مجبور شدم رنگهای متفاوتی را برای طراحی سایت استفاده کنم و رنگ های اصلی را برای این کار با هم ترکیب کردم. و متوجه شدم که ترکیب غلط رنگها ظاهر زشتی را برای وب سایت به همراه خواهد داشت.
من سعی کردم تا روش ترکیب رنگها و طراحی رنگ برای سایت را آموزش ببینم. و اطلاعات فریبنده ای را در مورد تئوری رنگها فراگرفتم. من در مورد رنگ ها، ته رنگ ها، شدت رنگ، روشنایی و تیریگی رنگها مطالعه کردم. و همچنین در مورد تک رنگ ها، رنگ های سه گانه، مکمل رنگ ها، ترکیب رنگ ها و طراحی، مطالعه کردم.
در این آموزش قصد دارم تا به شما 6 راهنمایی اساسی از رنگ آمیزی در طراحی وب سایت را ارائه کنم:

1-طراحی رنگی بر روی بوم نه نقاشی
یکی از نکات مهم در طراحی سایت این است که مهم نیست شما چقدر زمان برای یک طراحی با شکوه صرف می کنید. رنگ آمیزی طراحی سایت شما نباید به گونه ای باشد که از محتوای سایت رساتر باشد. و در واقع باید در پس زمینه باشد تا محتوای سایت شما بهتر نمایان شود. 

 

طراحی سایت با رنگ آمیزی مناسب به طوری که رنگ پس زمینه از محتوا و تصاویر کمرنگ تر است و تصاویر بهتر نمایش داده می شود.

 


طراحی سایت با رنگ آمیزی نامناسب به طوری که رنگ پس زمینه از محتوا و تصاویر پر رنگ تر است و تصاویر به خوبی نمایش داده نمی شود.

یک روش مناسب برای طراحی سایت این است که قبل از اقدام به طراحی وب سایت، یک اسکچ از سایت بر روی نرم افزار هایی مانن فتوشاپ می زنند تا نتیجه خروجی و رنگ آمیزی طراحی شده سایت را ببینند. که در صورتی که شما محتوایی برای این کار ندارید می توانید از محتوای امتحانی که ممکن است در سایت استفاده شود استفاده کنید. 
باید همیشه توجه داشته باشید که طراحی سایت به طور بسیار زیادی به محتوایی که قرار است در آن نمایش داده شود وابسته است.
 

ارسال شده در 4 سال پیش      بازدیدها: 4801      بازگشتارسال نظر

نام شما:*
ایمیل شما:
متن نظر:*
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید:*