رنگ آمیزی مناسب در طراحی سایت – درس شماره دو

شروع با یک پایه خاکستری ساده
تعدا نامحدودی از ترکیب رنگها وجود دارند که شما می توانید از آنها در طراحی سایت برای پس زمینه اصلی سایت و یا متن اصلی استفاده کنید. با این حال توصیه من به شما طراحان سایت مبتدی این است که برای شروع از رنگ سفید و یا از خاکستری روشن برای پس زمینه و از خاکستری تیره برای متن استفاده کنید.
با این ترکیب رنگ شما یک سایت خوانا و قابلیت خواندن راحت را برای بازدید کننده گان وب سایت فراهم کرده اید. و اجازه می دهید تا تصاویر و متون به قابل خواندن باشند و نمایان تر گردند. 
به عنوان مثال به طراحی سایت زیر ملاحظه کنید که بر پایه خاکستری طراحی شده است:

 

به طور کلی بهتر است شما به جای استفاده از رنگ سیاه برای متون از رنگ خاکستری تیره یا کمی کمرنگتر استفاده کنید. این کار باعث می شود تا متن شما در وب سایت خوانا تر به نظر برسد. به طور مثال شماره رنگ بین #333333 تا #666666 برای این کار مناسب است.
برای پس زمینه هم رنگ سفید #FFFFFF خوب است اما به شرطی که رنگ پس زمینه اصلی سایت نباشد و بر روی یک پس زمینه خاکستری روشند مانن #CCCCCC قرار گیرد درست مانند تصویر بالا.
البته این توصیه ها قوانین طراحی سایت نیستند. فقط راهنمایی هایی هستند تا شما بتوانید کار طراحی سایت را به صورت آسان و اصولی شروع کنید.
 
 
ارسال شده در 4 سال پیش      بازدیدها: 5239      بازگشتارسال نظر

نام شما:*
ایمیل شما:
متن نظر:*
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید:*